وب سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان

ضرورت آگاهی‌بخشی به دانشجویان در زمینه بیماری‌های رفتاری

داوری تاکید کرد:

ضرورت آگاهی‌بخشی به دانشجویان در زمینه بیماری‌های رفتاری

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان گفت: در زمینه رفتارهای پرخطر و بیماری‌های رفتاری باید آگاهی‌رسانی مناسب و مداوم به دانشجویان صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از رودان، حسن داوری به مناسبت هفته اطلاع‌رسانی ایدز صبح امروز در نشست با رئیس شبکه بهداشت و درمان رودان گفت: اطلاع رسانی در خصوص بیماری‌های رفتاری به‌ویژه ایدز و هپاتیت برای دانشجویان اهمیت دوچندانی دارد و باید دفتر مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی رودان در این خصوص تعامل بیشتری با شبکه بهداشت و درمان داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی در خصوص این بیماری‌ها نباید منحصر به یک هفته خاص و در قالب یک سمینار باشد و باید در یک فرآیند مستمر راه‌های پیشگیری و درمان این نوع بیماری‌ها به دانشجویان آموزش داده شود.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فرهنگی و سلامت دانشجویان نگاه ویژه‌ای به آسیب‌های اجتماعی دارد و از هر طرحی که در این زمینه داده شود استقبال می‌کنیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان نیز در این نشست با قدردانی از نگاه مثبت دانشگاه آزاد اسلامی رودان به مقوله کنترل و پیشگیری بیماری‌های رفتاری و پرخطر خاطرنشان کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان با دارابودن مرکز مشاوره مستقل بیماری‌های رفتاری و کادر مجرب آماده همکاری با این واحد دانشگاهی در خصوص آموزش و اطلاع‌رسانی است.

میرزاعلی نظرنژاد خاطرنشان کرد: باید از تمام ظرفیت‌های شهرستان در خصوص آگاهی‌بخشی به جامعه در زمینه پیشگیری از رفتارهای پرخطر استفاده شود و سن دانشجویان اقتضا می‌کند در حوزه دانشگاه فعالیت بیشتری صورت پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی، انجام مشاوره‌های رایگان، اطلاع‌رسانی پیشرفت‌های علمی صورت گرفته در خصوص پیشگیری و درمان این نوع بیماری‌ها برنامه‌هایی است که با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان قابل اجراست.

نظرنژاد از استقرار تیم‌های مشاوره در سطح این واحد خبر داد و تأکید کرد: با اطلاع‌رسانی صحیح و آگاهی‌بخشی به دانشجویان می‌توان تا حدود زیادی از افزایش این نوع آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه جلوگیری کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان رودان خواستار ورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان برای گسترش رشته‌های مرتبط با بهداشت و درمان از جمله پرستاری، مامایی و علوم تغذیه به منظور تأمین نیروی انسانی ماندگار در حوزه بهداشت و درمان شد.

انتهای پیام/۴۰۶۲/تاریخ انتشار: 1397/09/13