وب سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان

فاز نخست گلخانه دانشگاه آزاد اسلامی رودان به بهره‌برداری رسید

با حضور دبیر هیات امنای استان هرمزگان

فاز نخست گلخانه دانشگاه آزاد اسلامی رودان به بهره‌برداری رسید

فاز نخست گلخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان با حضور دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر مهدی باقری در آیین افتتاح این گلخانه گفت: «فاز نخست گلخانه تحقیقاتی واحد رودان در زمینی به مساحت ۳ هزار و پانصد متر مربع و با اعتباری بالغ بر یکصد و شصت میلیون تومان احداث شده است.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان افزود: «احداث گلخانه واحد رودان از مصوبات هشتمین جلسه هیات امنا دانشگاه آزاد استان بوده که امسال زیر کشت خواهد رفت.

باقری با بیان اینکه هدف از احداث این گلخانه علاوه بر تولید پاسخ به نیازهای تحقیقاتی کشاورزان شهرستان رودان است افزود: «شهرستان رودان قطب کشاورزی استان و قطب تولید لیموترش کشور است.

این مقام مسئول افزود: «با توجه به کیفیت آب و خاک رودان زمینه فعالیت های دانش بنیان و تحقیقاتی در این واحد دانشگاهی باید در زمینه کشاورزی و آب تعریف شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان هم با قدردانی از حمایت های استان تصریح کرد: «با توجه به نیاز شهرستان و وجود رشته کشاورزی در این واحد زمینه فعالیت های تحقیقاتی هم در مرکز رشد و هم در طرح های پژوهشی و هم در زمینه خرید تجهیزات آزمایشگاهی بیشتر به طرف کشاورزی سوق داده شده است.

دکتر حسن داوری تصریح کرد: «به دلیل وجود چاه آب دو هکتار از سایت دانشگاه به مزرعه تحقیقاتی واحد اختصاص یافته و امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک کشت گلخانه ای در این واحد را توسعه دهیم.تاریخ انتشار: 1396/06/06